KARŞILIKSIZ GALATASARAY SEVGİSİ

Galatasaray, kurulduğu günden bu yana önemli bir çekim merkezi. Sarı-kırmızı renklerin etrafında bir araya gelen birçok organizasyon ve dernek mevcut.  Farklı amaçlar hedefleyen bu derneklerin ortak paydası şüphesiz Galatasaray.

ASY 1905 Derneği ise, Galatasaray camiasına farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor ve ‘Galatasaray’ın kimseye hizmet etmediği, Galatasaray’a hizmet edileceği’ ön koşulundan yola çıkıyor. Karşılıksız Galatasaray sevgisi çerçevesinde bir araya gelen dernek üyeleri, her zaman her yerde ve koşulsuz olarak Galatasaray’ın yanında olan ve olmaya söz veren Galatasaraylılardan oluşuyor.

Dernek, Galatasaray sevgisi merkezinde bir araya gelen son derece kıymetli insan kaynağını, yine Galatasaray Spor Kulübü’nün ilişki ve çıkarları için yüksek seviyede organize etmeyi ve bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Faaliyetlerini Maçka’daki dernek merkezinde sürdüren üyeler, dernek vasıtasıyla Galatasaray sevdalılarının içindeki gizli potansiyeli ortaya çıkartmayı, camiaya yeni isimler, yeni yetenekler kazandırmayı ve yeni yaklaşımlarla kalıpların ötesine geçmeyi hedefliyor.

1905 yılında, derneğe ismini veren Ali Sami Yen önderliğindeki küçük bir arkadaş grubunun büyük hedefleri doğrultusunda kurulan ve o günden bu yana Türkiye’nin en önemli markalarından biri haline gelen Galatasaray’ı Galatasaray yapan değerleri esas alan dernek, hiçbir çıkar ya da karşılık gözetmeksizin camia için birleştirici güç olmak istiyor. Galatasaray eksenindeki tüm çalışmaların yanı sıra spora destek verecek sosyal sorumluluk, eğitim, etkinlik gibi faaliyetlerde bulunmak da dernek üyelerinin planları arasında yer alıyor.

 

Hogarth Istanbul Stüdyoları’nda ile yapıldı.