Biz Kimiz?

MANİFESTOMUZ

Galatasaray’ı Karşılıksız Seven Üyelerimize Çağrı

1905’te çok küçük bir arkadaş grubunun bir araya gelmesiyle başlayan Galatasaray, bugün on milyonlarca insanın takip ettiği, gönülden bağlandığı bir spor hareketi olmuştur.

Galatasaray’ı diğerlerinden ayıran bir büyük özellik, onun için her türlü özveriyi yapacak üyelerinin birbirlerini tanımaları, iş bölümü yapabilmeleri, o ‘Halat’ı bir ucundan tutabilmeleriydi. Bir kurucumuz, her hafta arkadaşlarından birer kuruş toplamakta mahir olduğu muhasebeci olmuştu. Bir diğeri topu yağlayıp şişirerek Reis seçilmişti. Bir diğer kurucumuz, her hafta formaları yıkadığı için ikinci reis olmuştu.

ASY 1905 Derneği, bir öze dönüş hareketidir.

Aynı renge gönül vermiş ve o halatın bir ucundan tutmak için can atan ama henüz birbirini tanımayan üyeleri bir araya getirmek için yola çıkmaktadır. Galatasaray’ın temel ilkelerini- kardeşliği, dayanışmayı ve özveriyi- benimseyen her üyeye seslenmektedir. Galatasaraylılar, fedakârca bir araya gelmeli, çıkarsız bir davranış güdüsüyle en büyük sevgilerini büyütmenin yollarını hep birlikte aramalıdır. Medeni bir şekilde, modern teknikleri kullanarak, araştırarak, inceleyerek Galatasaray’ın dünyanın en üst düzey kulüpleri arasına sokabiliriz. Bilgilerimizi, becerilerimizi ve deneyimlerimizi bir araya getirebilir, Galatasaray üzerine daha çok düşünmek, daha çok çalışmak için ortamlar yaratabiliriz.

Galatasaray üyelerinin gizli potansiyelini ortaya çıkarabilir; yeni isimlerle, yeni yeteneklerle, yeni yaklaşımlarla kendi içimizde de kalıpları kırıp çemberimizi genişletebiliriz.

Kapalı çemberin içine giremeyen, kendisine ulaşılmasını bekleyen, pırıl pırıl Galatasaraylılar, Galatasaray aşıkları…

Galatasaray’ın, karşılıksız hizmet etmek isteyen, bilgisini deneyimini aktarmak için can atan binlerce olağanüstü Galatasaray üyesi var, biliyoruz.

ASY 1905, birbirimizi desteklemek için, birbirimize alan açmak için, birbirimizi ulaşılabilir kılmak için yola çıkıyor. Hep birlikte gerçekten çalışan, emek veren, mesaisini, vaktini o büyük sevgimizi ileri taşımak için harcamaktan çekinmeyen özverili ve sorumluluk sahibi insanlar olmak ve ‘Büyük Galatasaray Ailesi’nin üreten birer parçası olmak istiyoruz.

Galatasaray’ın geleceğine hizmet edecek yeni ufuklar önerebileceğimize, bizi daha hızla ileriye taşıyacak zekice çözümler bulabileceğimize inanıyoruz.

Bunun için bir araya gelmemiz, daha çok birlikte olmamız, tanışmamız, sohbet etmemiz, Galatasaray kardeşliğini her gün teneffüs etmemiz şart.

Birbirimizi tanımayı, birlikte olmayı, yepyeni fikirlerle kulübümüzün önünü açmayı, onu ileri götürmeyi, hayallerimizde hep diri tuttuğumuz Dünya’nın en büyük kulübü olmamızı sağlayacak potansiyel gücü harekete geçirmeyi çok istiyoruz.

Açık fikirliyiz. Ahlaklıyız. Özveriliyiz. Samimiyiz. Güçlüyüz. Kararlıyız. İçimizde sevgi, saygı ve kardeşlik ruhu var.

Biz ASY 1905’iz. 

Karşılıksız seven, her zaman her yerde Galatasaray’ımızın yanında olan, olmaya söz vermiş Galatasaraylılarız.

Hogarth Istanbul Stüdyoları’nda ile yapıldı.