Biliyoruz, Görüyoruz, Farkındayız.

Biliyoruz, Görüyoruz, Farkındayız.

Türkiye Futbol Federasyonu ve ona bağlı Kurullarının, çok uzun bir süredir Türk futbolunun 100 yılı aşan birikimiyle oluşturulmuş tüm kurallarını ve geleneklerini hiçe saydığı, her hafta masa başından inanılması güç keyfi kararlarla Süper Lig mücadelesine yoğun bir şekilde müdahale ettiği görülmektedir.

Kulüplerin emrinde olması gereken TFF, öylesine bir taraflılık içerisine düşmüştür ki artık bunu saklama gereği bile duymamaktadır.

Türkiye Süper Ligi’nde mücadele eden diğer kulüplerimiz, günümüz Pandemi koşullarından dolayı Federasyonun adeta ulufe gibi takdir ettiği maddi yardımlara muhtaç edildiği için ses çıkaramaz hale getirilmiştir.

Bu Taraflı Anlayış nedeniyle Türk futbolunun tarihte benzeri görülmemiş biçimde her geçen gün daha kötüye gittiği görülmektedir . Milli takımlarımızın uluslararası arenada küme düşürülmesi, bu bozuk ve yetersiz zihniyetin ürünüdür.

İçinden geçtiğimiz bu dönemde her türlü haksız, yanlı ve adaletsiz kararlarla Şampiyonluk mücadelesini manipüle etmeye çalışanları uyarmanın doğru olacağı kanaatindeyiz.

Bilinmelidir ki, bugünlerin bir sonu vardır ve olacaktır.

Türk Kulüplerinin ve taraftarlarının suskunluğunun nedenleri çok iyi bilinmektedir.

Ancak Türk futbolunu yönetenlerin kulüplerimize yanlı kararlarla bugün verdikleri zarar tüm spor kamuoyunun malumudur.

Galatasaray’ın görmezden gelinen haklarının hukuk, etik ve ahlak normları içerisinde en üst seviyede korunması ve vicdanlarımızın rahatlatılması için Galatasaray yönetimi atacağı her adımda, bu değerleri içselleştirmiş milyonlarca taraftarının ve bu adaletsizliklere karşı duran milyonlarca sporseverin sarsılmaz gücünü yanında hissetmelidir.

Biliyoruz, Görüyoruz, Farkındayız.

Ve elbette bu farkındalığın tüm kulüp yönetimlerince paylaşıldığı kanaatindeyiz.

ASY1905

Hogarth Istanbul Stüdyoları’nda ile yapıldı.