Prof. Dr. ACAR BALTAŞ İLE COVID-19 SONRASI DÜNYA

Dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz ASYTalks’da konuğumuz Porf. Dr. Acar Baltaş oldu. İçinde bulunduğumuz süreci ve sonrasını bu kez psikolojik açıdan değerlendirdik.

Covid-19 virüsüne karşı alınan önlemler çerçevesinde, Ramazan Bayramı’nı evimizde geçirmek zorunda kaldık. Şüphesiz, birçoğumuz için farklı psikolojiye sahip bir bayram oldu. Sadece bayram değil, bitmesini iple çektiğimiz karantina günlerini ve sonrasını da dikkate aldığımızda, birçok duyguyu bir arada yaşamak zorunda kalıyoruz. Endişeyse bu duyguların ilk sırasında yer alıyor. İşte buradan yola çıkarak, ASYTalks’a Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş’ı davet ettik ve kendisiyle hem COVID-19 sonrası dünya konusunu ele aldık hem de bu durumun spor dünyası üzerindeki yansımalarını değerlendirmesini rica ettik.

Farklı araştırmalardan verilerle durumu değerlendiren Prof. Baltaş, gerek ülke gerekse bireysel olarak ekonomik durum başta olmak üzere bazı gerçeklerle yüzleşmeye hazır olmamız gerektiğinin altını çizerek, yine de krizin aşılabilir olduğunu, ancak ‘geçti’ diyerek fazla iyimserliğe kapılmamak ama umudu mutlaka korumak gerektiğinin altını çizdi.

Spor dünyasında da yaşanabilecek psikolojik yansımaları bilgiler ve veriler ışığında anlattı.

Keyifli sohbetin tamamını buradan izleyebilirsiniz.

Hogarth Istanbul Stüdyoları’nda ile yapıldı.