İSTANBUL’DA BİR EFSANE

 

 

İlk kez yapılacak olan ASYTalks #Legends etkinliğinde ilk konuğumuz Cevad Prekazi. 1985 yılında Galatasaray’a transfer olan Prekazi, 1991 senesine kadar takımımızda forma giydi. Muslera’dan sonra, 6,5 seneyle Galatasaray’da en uzun süre forma giyen futbolcu ünvanını da taşıyan Prekazi 174 lig maçında görev yaptı, toplam 40 gol attı.

Unutulmaz gollere imza atan Cevad, 15 Mart 1989 tarihinde, Galatasaray’ın cezası nedeniyle Köln’de oynanan Şampiyon Kulüpler Kupası Çeyrek Final maçında, maçın 61. dakikasında 37 metreden Monaco’ya attığı golle Galatasaray tarihini değiştiren isimlerden biri olmuştur.

Dernek üyelerimizden Abdullah Zaimoğlu ve Begüm Özkan, Cevad Prekazi’yi karşılayan ekipte yer aldı.

 

 

CEVAD PREKAZİ ASYTalks’UN İLK KONUĞU

12 Mart 2020 tarihinde İstanbul’a gelen Prekazi, 16 Mart’a kadar bizlerle olacak.

Dernek üyelerimize duyurulan özel programlar çerçevesinde, farklı etkinliklerde üyelerimizle bir araya gelecek.

Ünlü golün yıl dönümündeyse, dernek merkezimizde yapılacak olan ASYTalks’a katılacak. Bu sohbet buluşmasında, Ceyhun Yılmaz’ın moderatörlüğünde, üyelerimiz Prekazi ile keyifli ve samimi bir ortamda bir araya gelip vakit geçirme şansı bulacaklar.

Sadece efsane bir futbolcu değil aynı zamanda koyu bir Galatasaray taraftarı da olan Prekazi, pazar günü seyircisiz olarak oynanacak Galatasaray-Beşikta

ş derbisini ASY1905 Derneği’nde bizlerle beraber izledikten sonra İstanbul’dan ayrılacak.

ASY1905 Derneği tarafından düzenli olarak yapılacak ASYTalks’un amacı, Galatasaray camiasından önemli isimlerle bazen Galatasaray sevgisini konuşmak, bu sevginin farkını ve önemini anlatmak bazen de alanında öne çıkan saygın uzmanların katılımıyla Galatasaray’a fayda sağlayacak ve kulübün geleceğine katkıda bulunacak fikir sohbetleri gerçekleştirmek.

ASYTalks’un #LEGENDS başlığı ile gerçekleştirilecek sohbetlerindeyse, ASY1905 Derneği, Galatasaray’ın efsanelerini konuk edecek ve onların anılarındaki Galatasaray’ı konuşacak.

 

 

Hogarth Istanbul Stüdyoları’nda ile yapıldı.