BİLİM KURULU ÜYESİ Prof. Dr. Serap YAVUZ ile COVID-19 AŞISI ÜZERİNE TÜM DETAYLAR

ASYTalks'da Covid-19 Aşısını tüm detayları ile konuştuk

2019 yılının Aralık ayından bu yana Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 virüsüne karşı geliştirilen aşılar uygulanmaya başlandı. Uzmanların, kurtuluş olarak gördüğü aşılar, uygulama onayını aldıklarından bu yana ciddi ve oldukça kafa karıştırıcı tartışmalara da yol açtı. Kimisi aşıyı hiç olmamaktan bahsediyor kimisi de farklı firmalar tarafından geliştirilen ve ülkemizde ‘Çin aşısı, Alman aşısı, Rus aşısı’ diye adlandırılan aşılar arasında istediği seçimi yapmak istiyor. İşe tüm bu kafa karıştıran soruları, dernek üyelerimizden Üroloji ve Androloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Faruk Uslu ve Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi İnfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz’a yönelttik.

 

Prof. Uslu’nun açılış konuşması ile başlayan yayınımızda, Prof. Yavuz sorularımızı detaylarıyla cevapladı. Mutlaka aşı olunması gerektiğinin altını çizen Prof. Yavuz, aşıların birbiri arasındaki farka, olası yan etkilerine ve bundan sonraki süreçte nelerle karşılaşabileceğimize de değindi.

Bir saat süren ve INSTRAGRAM hesabımız @AliSamiYen1905Dernegi üzerinden gerçekleşen canlı yayınımızın tamamını Youtube kanalımızdan, aşağıdaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

Hogarth Istanbul Stüdyoları’nda ile yapıldı.